Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Znikający" Canton

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Znikający" Canton

    LUKASZ_diy, poczytaj/szukaj tutaj

    Forum - Octavia Club Polska

    Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    "Znikający" Canton

    Cóż... 2 tygodnie od odbioru i czas na pierwsze naprawy, jak to w Skodzie
    Odpalam rano auto, jadę autostradą o coś słabo brzmi muzyka. Chcę podkręcić subwoofer - w menu nie mam tej opcji! Poznikały różne zaawansowane opcje (sub, balance fader) i moim zdaniem grał tylko centralny głośnik. Resetowanie radia do fabrycznych nic nie dawało. Suwaki (np. Głośność początkowa) zablokowały się i nie dało się ich ruszyć.
    150km później wyłączyłem auto na stacji benzynowej, zrobiłem kawę i po powrocie wszystko było już OK.

    Odpuściłem i nie umówiłen serwisu.

    Kolejne 400km, zaczął padać deszcz i (nagle w trakcie grania) znów to samo. Postój pod sklepem, włącz wyłącz nie pomogło. 20km dalej tankowanie i po raz kolejny wizyta na stacji okazała się receptą na sukces. Anyway było już po 18 i nie umówiłen serwisu.

    Szczerze mówiąc jestem bardzo rozżalony, że w tak krótkim czasie w takim (dosyć drogim) aucie już się pitoli
    Wiadomo, że każda naprawa, ingerencja serwisu pozostawia ślad, zmienia się spasowanie plastików itp.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez mac_aaron
      że w tak krótkim czasie w takim (dosyć drogim) aucie już się pitoli

      To albo ja mam szczęście albo opcje nie sprawiające problemów w aucie bo przez 22 kkm w serwisie ponad plan byłem:

      - ubytek płynu chłodzącego i oleju (coś koło 1.500 km - mówią że norma dolali w ASO i od tamtej pory wszystko ok)
      - kontrolka poduszki powietrznej (błąd komunikacji z czujnikiem ABS - coś koło 8 kkm po ogromnej letniej nawałnicy wracałem do Łodzi z Wa-wy i wody było do rantów drzwi, wykasowane i jest ok)
      i to wszystko co się działo do tej pory, nawet oleju nie ubywa (7 kkm ubyło ze 200 ml na bagnecie) a nie przepraszam ostatnio pojawił się jeszcze jeden błąd (skrajnego położenia tylnej szyby - szyby działają normalnie)

      A co do Twojego problemu to na 99% obstawiam soft, myślę że po serwisie i aktualizacji będzie wszystko OK
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #4
        Umówiłem serwis + mam nakręcić film jakby się powtórzyło.

        Komentarz


        • #5
          Oby to nie były takie problemy jak 4 lata temu z soundsystemem (poprzednik Cantona).
          SUPERB

          Komentarz


          • #6
            Dzisiaj mi także zniknął sub, tj. regulacja jego głośności. Co ciekawe reszta działa :roll:

            Komentarz


            • #7
              Heh, a już myślałem że to ja coś u siebie popsułem lub znaleźć nie mogę :lol:
              Też mi się zdarzyło, że zniknęła cała regulacja od Cantona i za cholerę nie wiem dlaczego.
              A tu wychodzi, że to dość częsta przypadłość :evil:
              Pozdro

              Komentarz


              • #8
                Pytanie, czy Wam wraca po "restarcie" auta? Bo ja gasiłem dwa razy i się nie naprawiło :/

                Przy okazji pytanie - czy u Was ta "siateczka" obudowy subwoofera jest z otworami? U mnie żadnych otworów nie ma i zastanawiam się, którędy płynie dźwięk z głośnika.

                ]"]Galeria zdjęć aukcji Allegro - Galerie Allegro.pl
                galeria allegro

                Komentarz


                • #9
                  W bolero znika czasami pen drive i nie ma reguły. Zmieniałem różne i jest to samo. Po wyjęciu i włożeniu już jest ok.
                  Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                  Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                  Moja szara myszka - Octavia 3
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                  Komentarz


                  • #10
                    moj pendrive tez jest kiedy mu sie podoba, z cantonem narazie nie mam problemow

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak się zastanawiam, czy Octavia nie ma czasem jakiś ogólnie problemów z elektroniką, tudzież z softem sterującym nią. Bo czytając wątki i patrząc na to, co sam doświadczyłem, to trochę się zbiera rzeczy, które znikają i pojawiają się ponownie po kolejnym uruchomieniu.
                      Taka mała lista:
                      - znikający Canton,
                      - niemiecki na MaxiDocie,
                      - nierozpoznawanie kluczyka w Kessy,
                      Oczywiście wszystko to sytuacje pojawiające się bardzo sporadycznie i nie do odtworzenia w ASO oczywiście.

                      Ja przez przypadek trafiłem dziś na kolejną ciekawostkę. "Uciekły" mi wszystkie wyniki spalania, zasięgu itd z zakładki CAR w Columbusie. Dotyczy zarówno każdego z rodzajów od Długodystansowego do Od Uruchomienia i Tankowania. W każdej pozycji było puste miejsce i w czasie jazdy nic sie nie aktualizowało. Za to na MaxiDocie było po staremu, więc nie zostały wykasowane. Był problem też ze statusem samochodu (komunikat: obecnie funkcja niedostępna), a w Ustawieniach nie można było wejść w ustawienia Wyświetlacza wielofunkcyjnego (ten sam komunikat co przy statusie).
                      Oczywiście po kolejnym uruchomieniu wszystko wróciło na swoje miejsce :twisted:

                      Nie wiem jak to sprawdzić, ale ciekawe czy przy "znikającym" Cantonie faktycznie on nie działa czy tylko tak jak powyżej komputer głupieje i nie można wejść w konfigurację.
                      Pozdro

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Leniwiec
                        Taka mała lista:
                        - znikający Canton,
                        - niemiecki na MaxiDocie,
                        - nierozpoznawanie kluczyka w Kessy,
                        Do tego znalazłem jeszcze wątek o problemach ze sterownikami w tempomacie.

                        Zamieszczone przez Leniwiec
                        Tak się zastanawiam, czy Octavia nie ma czasem jakiś ogólnie problemów z elektroniką, tudzież z softem sterującym nią.
                        Może coś w tym być.
                        www.kawapelnaslonca.pl

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X